Методичне об'єднання вчителів природничо-математичного циклу

План роботи     методичного об’єднання  вчителів природничо-математичного  циклу

на 2021 – 2022 н.р.

Обговорено на засіданні ШМО вчителів
природничо-математичного циклу
 30 серпня 2021 року

Керівник ШМО:  Пономаренко Т.Ю.

Аналіз роботи шкільного методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу
  у 2020 – 2021 навчальному році

У 2020 – 2021 н.р. методоб’єднання вчителів природничо-математичного циклу продовжило роботу над реалізацію загальношкільної  проблеми «Формування особистості учня та підготовки його до життя в сучасних умовах»

ШМО впроваджувало ідеї гуманізації та особистісного підходу в практичну діяльність кожного вчителя; велася підтримка дослідницької роботи вчителів, впровадження ними інноваційних технологій, методично-практичного забезпечення розробок з методики викладання предметів природничо-математичного циклу.

Протягом навчального року члени методоб’єднання  прийняли участь у районних семінарах  вчителів-предметників. У жовтні проведено шкільні предметні олімпіади з математики та природничих дисциплін.

Методоб'єднання провело моніторингові дослідження рівня навченості учнів з математики.

В роботі застосовувалися такі форми діяльності як круглі столи, наукові конференції, де здійснювалися практичні обговорення та аналіз змісту навчальних програм, надавалася дієва допомога членам МО в реалізації завдань, що стоять перед педагогами

Відбулися, передбачені планом роботи, засідання шкільного МО, на яких проаналізовано рівень навченості учнів з базових предметів. Було опрацьовано нормативні документи Міністерства освіти та науки України, обласного управління освіти та районного відділу освіти.

Проаналізувавши роботу методобєднання, визначаємо такі проблеми:

в недостатній мірі використовуються інтерактивні технології під час викладання природничо-математичних дисциплін;

малоефективно використовуються досягнення психологічної науки при вивченні математики, фізики, хімії, біології та географії

Завдання методоб’єднання учителів природничо-математичного  циклу на 2021 – 2022 н.р.

Виходячи з вище сказаного, методоб’єднання намічає такі напрямки роботи в 2021 – 2022н.р:

1. Здійснення науково-методичного забезпечення розвитку освіти.

2. Модернізація структурної моделі науково-методичної роботи з педкадрами.

3. Адаптація учнів до проведення незалежного зовнішнього тестування.

4. Забезпечення індивідуально-консультативного підходу до кожного вчителя.

5. Впровадження комп’ютерних технологій в практичну діяльність вчителів природничо-математичного циклу.

6. Підтримка науково-дослідницької роботи вчителів, інноваційних технологій.

Провідні науково-методичні проблеми:

Школа:

Формування особистості учня

та підготовки його до життя в сучасних умовах

Методичне об’єднання вчителів природничо-математичного циклу:

Активізація розумової діяльності учнів шляхом використання інноваційних технологій. Виховання в учнів відповідального ставлення до навчання і праці»

Відомості про членів шкільного методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу

Прізвище та ініціали вчителя

Звання

Методична тема, над якою працює вчитель

Боровльова Ганна Олексіївна

Старший вчитель

Організація самостійної роботи учнів при вивченні математики

Дашевський Олександр Борисович

вища

Модульно-розвивальні системи на уроках інформатики

Бойко Катерина Кононівна

Старший вчитель

Використання алгоритмів розв’язування розрахункових задач з хімії

Мудрих Тетяна Володимирівна

І категорія

Використання інтерактивних методів навчання на уроках фізики

Пономаренко Тетяна Юріївна

спец

Екологічне виховання на уроках географії

Погребняк Валерій Миколайович

спец

Формування навичок самостійного здобування знань та виконання учнями творчих проектів

Усатюк Андрій Володимирович

ІІ категорія

Зміцнення здоров’я, волі, формування рухових здібностей,

спрямування сили, енергії на розвиток фізичних якостей.

Тематика семінарів та засідань
шкільного методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу
на 2020-2021 навчальний рік

Зміст роботи

вересень

1. Ефективність роботи ШМО вчителів природничо-математичного циклу в 2020-2021 н.р. та затвердження плану роботи на 2021-22 н.р.

2.Обговорення інструктивно-методичних рекомендацій по дисциплінам природничо- математичного циклу

Пономаренко Т.Ю.

листопад

1. Про організація проведення шкільних олімпіад 2. 2. Круглий стіл на тему: “Організація та підготовка зовнішнього незалежного оцінювання з математики та природничих дисциплін"

Пономаренко Т.Ю.

січень

1. Робота проблемної лабораторії за темою: “Організація повторення та підготовки до ЗНО та ПДА”.
2. Особливості роботи вчителів природничо-математичного циклу в ІІ семестрі 2021-22 н.р..
3. Про наслідки моніторингових зрізів за підсумками І семестру

Березень

1. Вивчення інструктивних матеріалів для проведення підсумкової державної атестації.
3. “Педагогічна скарбниця”. (Творчий звіт членів ШМО по роботі над методичною проблемою)

Смілянець В.Ю.

Травень

Робоча нарада членів ШМО з питань підготовки та проведення державної підсумкової атестації та навчальних екскурсій.